دولت سالانه ۱۵ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی هزینه کرده است/…

دولت سالانه ۱۵ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی هزینه کرده است/…

دولت سالانه ۱۵ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی هزینه کرده است/ برای حضور سرمایه گذاران در مناطق محروم، همه زیرساخت‌های لازم ایجاد می‌شود

فتحعلی محمدزاده كه درپي نشست مشترک و دعوت نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي از سرپرست این سازمان، روز پنج‌شنبه به استان خراسان رضوی سفر كرده است، از شهرك‌ها و نواحی صنعتی اين دو شهرستان بازديد كرد و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات اين مناطق قرار گرفت.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک‌ها و نواحی صنعتی گناباد و بجستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، فتحعلی محمدزاده كه درپي نشست مشترک و دعوت نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي از سرپرست این سازمان، روز پنج‌شنبه به استان خراسان رضوی سفر كرده است، از شهرك‌ها و نواحی صنعتی اين دو شهرستان بازديد كرد و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات اين مناطق قرار گرفت.
وی همچنين در نشست مشترك با محمد صفایی دلوئی نماينده مردم گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي، رضا شجاعی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، حامد قربانی فرماندار شهرستان گناباد، حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار شهرستان بجستان و جمعی از صنعتگران و تولید کنندگان، مسائل و مشكلات فنی و زیربنایی بخش صنعت در اين دو شهرستان را مورد بررسي قرار داد و پس از آن درخصوص راهكارهاي جلب و حمايت از سرمايه گذاري، ارتقاء زيرساخت‌هاي صنعتي و مشارکت دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان در تأمین امکانات زیربنایی هم انديشي و تصميمات لازم اتخاذ شد.
دولت سالانه ۱۵ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی هزینه کرده است
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه بازدید از شهرک‌ها و نواحی صنعتی گناباد و بجستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دولت طی سنوات گذشته سالانه ۱۵ هزار میلیارد ریال در ۸۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی استان‌های مختلف کشور هزینه کرده است.
فتحعلی محمدزاده افزود: این سرمایه گذاری از محل اعتبارات عمرانی، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و منابع داخلی شرکت‌های شهرک‌های صنعتی برای توسعه زیرساخت‌های این بخش هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با حمایت‌های دولت سالانه سه هزار و ۵۰۰ هکتار به اراضی صنعتی شهرک‌های صنعتی کشور افزوده و حدود سه هزار و ۲۰۰ هکتار زمین هم به متقاضیان سرمایه گذاری ایجاد واحدهای تولیدی واگذار شده است.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: با توجه به معضلات ناشی از خشکسالی‌های سال‌های گذشته، توسعه زیرساخت‌های صنعتی و حمایت از بخش تولید از راهکارهای مهم توسعه و رونق اقتصادی است و بر این اساس عنایت به بخش صنعت و تأمین زیرساخت‌های صنعتی و ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در اولویت‌های دولت قرار دارد و تلاش می‌شود با افزایش بستر سرمایه گذاری در مناطق محروم، به استقرار واحدهای تولیدی و ثبات جمعیت در آن‌ها کمک شود.
محمدزاده یادآور شد: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ تا کنون تنها ۲۸۵ دستگاه ماشین آتش نشانی و ۲۳۰ ایستگاه آتش نشانی برای صیانت و افزایش ایمنی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی ایجاد شده است.
وی بیان کرد: به دنبال شیوع ویروس همه گیر کرونا، تأمین نیاز داخلی مواد شوینده و ضد عفونی کننده و ماسک در اولویت اقدامات دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی قرار گرفت و پرداخت تسهیلات برای افزایش حجم سرمایه گذاری و تولید آن‌ها افزایش یافت و واحدهای جدید مورد حمایت قرار گرفتند.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: هم اکنون هیچ‌ گونه مشکلی در تأمین مواد اولیه شوینده و ضد عفونی کننده و ماسک در کشور وجود ندارد و واحدهای موجود به‌صورت سه شیفت برای تأمین نیاز داخلی فعالیت می‌کنند.
محمدزاده با اشاره به بازدید از شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های گناباد و بجستان افزود: برای ایجاد اشتغال در این مناطق باید زیرساخت‌های صنعتی و تولیدی افزایش یابند و واحدهای صنعتی که در مناطق محروم کشور و نیز این شهرستان‌ها راه اندازی شده‌اند، از مزایایی نظیر ۱۳ سال معافیت مالیاتی و درصد بالای مشوق در واگذاری زمین بهره‌مند می‌شوند. همچنین سرمایه گذارانی که در این مناطق سرمایه گذاری کنند، دولت همه زیرساخت‌های لازم را برای آنان ایجاد می‌کند.
وی اضافه کرد: ۸۰ درصد اراضی ناحیه صنعتی کوثر گناباد به متقاضیان واگذار شده است و توسعه ۱۵۰ هکتاری این ناحیه از محل اراضی ملی در دستور کار قرار دارد و اقدامات لازم برای تکمیل ۲۶۴ هکتار زیرساخت‌های موجود آن در دست انجام است و قرار شد شبکه روشنایی و آسفالت معابر این ناحیه نیز از محل منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت استانی خراسان رضوی و منابع استانی و شهرستانی تأمین و پرداخت شود.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: اگر برخی افراد و سرمایه گذاران به قراردادهای خود در ایجاد واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور عمل نکنند، این قراردادها در زمره قراردادهای راکد قرار گرفته و از طریق مجاری مربوطه نسبت به فسخ و واگذاری آن‌ها به دیگر افراد اقدام می‌شود.
هم اکنون ۴۵ درصد از صنایع، ۴۰ درصد از اشتغال صنعتی و ۲۴ درصد از سرمایه‌ گذاری استان خراسان رضوی در شهرک‌‌ها و نواحی صنعتی قرار دارد که با ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۴۰ شهرک فعال، زمینه استقرار ۲ هزار و ۵۷۰ واحد صنعتی را با اشتغال ۷۴ هزار و ۱۵۶ نفر فراهم کرده است.
شهرستان‌های گناباد و بجستان با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در فاصله ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب و جنوب غربی مشهد قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی