احصاء 365 نياز فنآورانه در حوزه صنايع كوچك و متوسط كشور

احصاء 365 نياز فنآورانه در حوزه صنايع كوچك و متوسط كشور

سرپرست معاونت صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران گفت: 365 نياز فنآورانه در حوزه صنايع كوچك و متوسط توسط اين سازمان در سال 1396 احصاء شد و در اختيار ستاد فنآوري نانو معاونت علمي و فنآوري رياست جمهوري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، اصغر مصاحب صبح امروز (شنبه) با بيان اين مطلب در نشست تبادل فنآوري در حوزه فنآوري‌هاي نانو كه با همكاري فن بازار منطقه‌اي استان فارس و ستاد توسعه فنآوري‌ نانو معاونت علمي و فنآوري رياست جمهوري برگزار شد، افزود: در 9 ماهه امسال نيز بيش از 100 نياز فنآورانه صنايع كوچك و متوسط از سوي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران احصاء شده است.

وي اضافه كرد: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در استان‌هاي مختلف 35 مركز خدمات فنآوري و كسب و كار دارد و صاحبان فنآوري‌هاي مختلف و صنعتگران كشور مي‌توانند از اين پتانسيل نهايت بهره‌برداري را به‌عمل آورند.

سرپرست معاونت صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با اعلام اين‌كه اين سازمان از برگزاري رويدادهاي فنآورانه استقبال و حمايت مي‌كند، گفت: نخستين رويداد فنآور محور در استان قزوين با مشاركت 15 استان برگزار شد كه برپايي بيش از 200 نشست B2B و انعقاد 105 تفاهم نامه از نتايج آن به‌شمار مي‌رود.

مصاحب در ادامه، رويكردهاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران را در حوزه فنآوري‌هاي نوين از دو بعد علمي و بين‌المللي تشريح كرد و افزود: پيش از اين مركز مبادله فنآوري با همكاري كشور كره جنوبي در تهران افتتاح شد كه اتفاق خوبي را در حوزه بين‌المللي رقم زد و در سال جاري نيز همين برنامه با كشور چين‌ به اجرا درآمد.

وي با اشاره به اين‌كه در حوزه علمي نيز از ظرفيت وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري و ستاد توسعه فنآوري نانو رياست جمهوري و همه نهادهاي مرتبط استفاده خواهد شد، اظهار اميدواري كرد كه اين‌گونه رويدادهاي فنآورانه به كرات در ديگر استان‌هاي كشور اجرا شود.

استفاده بيش از 15 حوزه صنعتي كشور از فنآوري نانو
در ادامه اين برنامه، دبير كارگروه صنعت بازار ستاد توسعه فنآوري نانو معاونت علمي و فنآوري رياست جمهوري با اعلام حضور بيش از 30 هزار نفر متخصص در حوزه فنآوري‌هاي نانو در كشور اظهار داشت: بيش از 15 حوزه صنعتي كشور از فنآوري نانو استفاده مي‌كنند.

علي نجيمي نانو را فرصتي مناسب براي سرمايه‌گذاري در كشور اعلام كرد و افزود: 335 شركت در حوزه نانو در كشور فعاليت دارند كه اين شركت‌ها در مجموع 523 محصول مختلف را وارد بازار كرده‌اند.

وي همچنين با بيان اين‌كه در سه سال گذشته حدود يك هزار و 544 طرح و تقاضا در سامانه فنآوري نانو ثبت شده است، اضافه كرد: در همين راستا حدود 300 قرارداد منعقد شد كه بيش از 100 قرارداد به نتيجه رسيده است.

گفتني است، نشست تبادل فنآوري در حوزه فنآوري‌هاي نانو كه در راستای تحقق اهداف و سیاست‏های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه درخصوص گسترش كاربرد فنآوري‌هاي نانو و برنامه‌هاي جدي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران درخصوص شناسايي و پيگيري براي رفع نيازهاي فنآورانه صنايع كوچك از طرق مختلف برگزار شده است، با برپايي نشست‌هاي B2B بين سرمايه‌گذاران و صاحبان صنايع در دو نوبت صبح و عصر به كار خود پايان داد.


١٦:٠٠ – شنبه ١١ اسفند 1397

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی