اخبار خوشی از افزایش اکتشاف مس در سونگون خواهیم شنید

اخبار خوشی از افزایش اکتشاف مس در سونگون خواهیم شنید

مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران

اخبار خوشی از افزایش اکتشاف مس در سونگون خواهیم شنید

مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران، از اکتشاف ۳۲۷ میلیون تن مس در سونگون در سال ۹۸ خبر داد و گفت: تا پایان امسال، اخبار خوشی از افزایش اکتشاف مس در این منطقه خواهیم شنید.

اردشیر سعد محمدی در آیین انعقاد تفاهم نامه احداث و تجهیز ۲۰ مدرسه در ورزقان و خاروانا که میان استانداری، شرکت صنایع ملی مس ایران، مجتمع مس سونگون و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان امضا شد، اظهار کرد: بخش کنسانتره فاز سه سونگون تا یک ماه آینده، تجهیز می شود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، از توجه مس سونگون به مدرسه سازی، توسعه فعالیت های ورزشی و مشارکت اجتماعی در بخش‌های مختلف نیز قدردانی کرد و افزود: از این پس نیز انتظار داریم این حمایت‌ها بیش از گذشته ادامه یابد.

محمدرضا پورمحمدی با قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های مجتمع مس آذربایجان(سونگون) گفت: خوشبختانه پروژه‌های این مجتمع صورت جدی در حال اجرا است.

وی با بیان این‌که خوشبختانه همدلی و همراهی بسیار خوبی در بین تمامی مدیران استانی وجود دارد و در سایه این اتفاق مبارک، روند توسعه‌ای استان متوقف نشده و روز به روز با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه می‌دهد، افزود: آذربایجان شرقی، بهشت ایران است که متاسفانه نتوانسته آنچنان که باید و شاید از ظرفیت‌های خود استفاده کند.

وی ادامه داد: اختلاف سلیقه سیاسی، امری طبیعی است، اما در تمامی برنامه ریزی‌های توسعه‌ای استان، نظرات کارشناسی و تخصصی، نقش اصلی در تصمیم گیری را ایفا می‌کند.

ضرورت تسریع در اجرای پروژه‌های مس سونگون

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از توجه ویژه شرکت ملی صنایع مس ایران به تسریع در اجرای پروژه‌های مس سونگون، بیان کرد: خوشبختانه در سال‌های گذشته، بسیاری از عقب ماندگی و غفلت سالیان گذشته در موضوع مس، جبران شده و بسیاری از مشکلات زیربنایی این منطقه نیز مرتفع شده است.

وی با انتقاد از تاخیر در بهره برداری و افتتاح پروژه ذوب و همچنین شهرک تخصصی مس در سونگون، ادامه داد: این پروژه‌ها سال‌ها قبل می‌بایست مورد بهره برداری قرار می‌گرفت و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک و تا پایان سال، شاهد آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه مهم در سونگون باشیم.

وی، همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از اساسی‌ترین ایدئولوژی‌های ما است، بیان کرد: توجه، حمایت و سرمایه گذاری ویژه از این بخش، مشکلات نسل آینده را کاهش داده و روزهای بهتری را برای فرزندان ایران اسلامی به دنبال خواهد داشت.

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، شرکت ملی صنایع مس ایران در احداث و تجهیز مدارس منتخب در منطقه ورزقان و خاروانا مشارکت کرده و مسئولیت احداث و تکمیل پروژه‌های مورد نظر بر عهده اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خواهد بود.
تاریخ : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی