افزایش ۴۶ درصدی و ۹ درصدی صادرات در مهرماه و آبان ماه

افزایش ۴۶ درصدی و ۹ درصدی صادرات در مهرماه و آبان ماه

وزیر صمت اعلام کرد:

افزایش ۴۶ درصدی و ۹ درصدی صادرات در مهرماه و آبان ماه با اجرای سیاست‌های جدید صادراتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با اجرای سیاست‌های جدید صادراتی شاهد افزایش ۴۶ درصدی صادرات در مهرماه و افزایش ۹ درصدی صادرات در آبان ماه بوده‌ایم.

علیرضا رزم‌حسینی در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه‌های کشور با بیان این مطلب افزود: با ابلاغ های جدید هر صادر کننده می تواند ارز خود را یا در سامانه نیما به فروش برساند و یا از طریق واردات اقلام مورد تایید وزارت صمت به رفع تعهدات ارزی خود مبادرت ورزد.

خرسندی فعالان اقتصادی و حل بسیاری از پرونده‌ها با سیاستهای جدید صادراتی

وی با بیان اینکه صادرکنندگان در این شرایط سخت تحریمی مجاهدان اقتصادی هستند، بیان کرد: ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی توسط رئیس‌جمهور و با هماهنگی بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت سبب و خرسندی فعالان اقتصادی و حل بسیاری از پرونده‌ها در این حوزه شده است.

وزیر صمت در ادامه گفت: فعالان اقتصادی که از سال ۱۳۹۸ به بعد در این حوزه مشکل دارند با مراجعه به سامانه جامع تجارت می‌تواند به رفع تعهدات ارزی خود اقدام نمایند.

رزم حسینی همچنین از همراهی بانک مرکزی در خصوص تصویب ارز متقاضی در این شرایط سخت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

وفور کالا و تامین مواد اولیه کارخانجات با ابلاغ سیاستهای جدید صادراتی

وی با اشاره به ابلاغیه تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و رسوبی مانده در گمرکات بیان کرد: مجموعه این سیاست ها سبب فور کالا و تامین به موقع مواد اولیه کارخانجات شده است.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علل گرانی گفت: افزایش چند برابری نرخ ارز، رشد نقدینگی و هزینه های کرونا از علل گرانی های اخیر بوده است.

رزم حسینی بورس را بهترین جایگاه برای عرضه نقدینگی دانست و تصریح کرد: نقدینگی های موجود در جامعه باید به سمت بورس هدایت شود و بنگاه‌ها نیز با استفاده از روش های نوین تامین مالی از بورس تغذیه کنند.

بسته اصلاحی صنعت خودرو آماده شده است

وی با اعلام اینکه کیفیت، تنوع و قیمت خودرو در شان مردم ایران نیست، افزود: بسته اصلاح صنعت خودرو را ارائه کرده ایم که به زودی نهایی می‌شود.

وزیر صمت همچنین با تاکید بر اینکه باید رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند، گفت: بخش خصوصی باید تقویت شود.

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان سال

وی با نگاه به آمارها در حوزه خودرو گفت: افزایش تولید ۵۰ درصدی در حوزه خودرو پیش‌بینی شده است که تا پایان سال محقق شود و در همین چند ماه اخیر نیز ایران خودرو و سایپا افزایش تولید داشتند.

تامین نهاده ها به موقع انجام شده است

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود تامین نهاده ها را وظیفه وزارت صمت دانست و گفت: نهاده ها به موقع تامین شدند و توزیع آنها از طریق سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

رزم حسینی همچنین دو نرخی بودن ارز را ریشه بسیاری از فسادها دانست که سبب از بین رفتن ثروت ملی می شود و در این خصوص اضافه کرد: در ۲۰ قلم کالایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کنند ثبات نسبی، کاهش قیمت و وفور را شاهد هستیم.

وی همچنین در پایان بیان کرد: با تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت جهاد، گمرک و بانک مرکزی تعامل داریم.
تاریخ : پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی