انتخاب واحد های برتر صادراتی در استان آذربایجان شرقی

انتخاب واحد های برتر صادراتی در استان آذربایجان شرقی

رییس اتاق بازرگانی تبریز :
فعالان بخش خصوصی را سرمایه های مهم کشور دانسته و گقت: این افراد پرچمدار اقتصاد کشور بوده و بدون ادعا در حال تلاش برای پیشبرد اقتصاد هستند.
هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز به همراه مسئولین و فعالان بخش خصوصی استان در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه به دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه معزز تبریز رفتند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، یونس ژائله شامگاه پنج شنبه در آیین دیدار جمعی از صنعتگران با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان گفت: تولید و صادرکنندگان در شرایط کنونی، پرچمدار اقتصاد کشور بوده و بدون ادعا در حال تلاش برای پیشبرد اقتصاد هستند.

وی، فعالان بخش تولید را سرمایه های یک کشور دانسته و گفت: در تمام نقاط دنیا برای سرمایه گذارانی که بدون ادعا در تلاش برای ایجاد اشتغال برای مردم هستند، فرش قرمز پهن می کنند که در کشور ما نیز باید حمایت لازم از این قشر صورت گیرد.

رییس اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر ایجاد اتحاد بین بخش خصوصی و دولتی گفت: این دو بخش باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و یاری کننده هم باشند. پیچیده شدن بروکراسی های اداری، سبب نارضایتی هایی در بین فعالان بخش خصوصی شده است.

۹۰ درصد صنایع استان مربوط به بخش خصوصی است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: یکی از ارکان توسعه، افزایش صادرات غیرنفتی است که به عنوان یکی از محورهای جهش استانی مطرح بوده و استان آذربایجان شرقی نیز در راستای هدفگذاری در این مسیر اقدامات خوبی انجام داده است.

حبیب امین زاده ادامه داد: در پایان شش ماهه اول سال، استان آذربایجان شرقی جزو استان های نادر است که با رشد ۳۰ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد صنایع استان مربوط به بخش خصوصی است، گفت: این امر سبب افزایش تولید و صادرات محور شدن این استان شده است.

رییس سازمان صمت استان ادامه داد: توانسته ایم به ۶۲ کشور جهان صادرات داشته باشیم که البته در این میان ۱۰ کشور همسایه در اولویت بوده اند.

وی با اشاره به انتخاب ۴۰ واحد برتر صادراتی کشور گفت: از این تعداد چهار واحد مربوط به استان آذربایجان شرقی هستند که این امر نشان از جایگاه واحدهای استان در حوزه صادراتی دارد.

در پایان این دیدار، از صادرکنندگان نمونه استانی توسط نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد. گفتنی است چهار واحد تولیدی مهر اصل، فولاد مهر سهند، سهند جام و شکوه بناب به عنوان واحدهای نمونه استانی آذربایجان شرقی در سال ۹۹ انتخاب و معرفی شده اند.

تاریخ : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی