به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپا با سرمايه گذاران

به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپا با سرمايه گذاران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپا با سرمايه گذاران و صاحبان صنایع در نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط

علي رسوليان روز يكشنبه در پنجمين روز دهه توليد و تجارت اظهار داشت: این نمایشگاه در سال مزين به‌ نام “توليد؛ دانش بنيان و اشتغال آفرين” و در راستاي تحقق فرمايشات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌هاي دولت سيزدهم، با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برگزار می‌شود.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط ويژه شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپاي مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز يكشنبه با بیان این مطلب در پنجمين روز دهه توليد و تجارت اظهار داشت: این نمایشگاه در سال مزين به‌ نام “توليد؛ دانش بنيان و اشتغال آفرين” و در راستاي تحقق فرمايشات رهبر معظم انقلاب و برنامه‌هاي دولت سيزدهم، با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور 70 شركت دانش بنيان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور در این نمایشگاه گفت: در اولین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي دانش بنيان، 30 كسب و كار نوپا (استارتاپ) نيز حضور دارند و اين نمايشگاه در قالب 100 غرفه برگزار می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مهمترين اهداف برگزاری این نمایشگاه را نمايش توانمندي‌هاي واحدهاي توليدي دانش بنيان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي و همچنين به‌هم رساني شركت‌هاي دانش بنيان و استارتاپ‌ها با سرمايه گذاران و صاحبان واحدهاي صنعتي به منظور تقويت و توسعه بنگاه‌ها و دانش بنيان نمودن واحدهاي توليدي در راستاي دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري عنوان كرد.

رسوليان همچنین با اعلام این‌که تورهاي صنعتي بازديد از نمايشگاه توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها برنامه‌ريزي و برگزار مي‌شود، افزود: با برگزاری این تورها، تعاملات في‌مابين واحدهاي دانش ‌بنيان و واحدهاي صنعتي نيازمند استفاده از خدمات آن‌ها، برقرار خواهد شد.

وی اضافه کرد: 30 استارتاپ حاضر در اين نمايشگاه نيز در ايام برگزاري آن نسبت به ارائه ايده‌هاي خود با حضور سرمايه گذاران و صاحبان صنايع اقدام می‌كنند تا در صورت تمايل، ايده‌هاي آن‌ها تجاري سازي و كاربردي شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که در حال حاضر بيش از 6 هزار شركت دانش بنيان در كشور وجود دارد، يادآور شد: حدود 4 هزار واحد از آن‌ها دانش بنيان توليدي و از اين تعداد نيز 572 واحد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي سراسر كشور مستقر هستند.

رسوليان همچنين از شناسايي 1633 شركت مستعد دانش بنيان شدن در سطح شهرك‌ها و نواحي صنعتي و برنامه‌ريزي براي دانش بنيان شدن آن‌ها با همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي نفوذ دانش و فناوري در بنگاه‌هاي اقتصادي خبر داد.

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط ويژه شركت‌هاي دانش بنيان و كسب و كارهاي نوپا، در دهه توليد و تجارت و از پنجم تا هشتم تير به مدت 4 روز در سالن شماره 6 محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران پذیرای عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 

تاريخ: 1401/04/05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی