ثروت یک کشور، کسب و کارهای فعال آن هستند

ثروت یک کشور، کسب و کارهای فعال آن هستند

بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رفع موانع تولید/ تدوين محورهای اصلی در پنج حوزه تأمین مالی، مالیات، تأمین اجتماعی، زیرساخت‌های تولید و کسب و کار

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اين ارتباط در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان این‌که تمامی موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته و در رونق فضای تولید کشور مؤثر باشد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی شامل پیشنهادهای مدون ۲۸ ماده‌ای برای رفع موانع تولید ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محورهای اصلی این پیشنهاد‌ها که حاصل هم اندیشی و تعامل با ذینفعان و دست اندرکاران بخش تولید است، در پنج حوزه تأمین مالی، مالیات، تأمین اجتماعی، زیرساخت‌های تولید و کسب و کار تدوین شده که در اين نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئيس جمهور در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر اهمیت رصد مستمر تمامي ابعاد اقتصاد کلان همراه با تحلیل وضع موجود تأکید و خواستار اتخاذ سیاست‌های متناسب همراه با برنامه‌ریزی و اجرای هماهنگ و سریع در بخش‌های مختلف شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سید ابراهیم رئیسی با تأکید بر اهتمام جدی دولت برای تحقق عملی دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه پشتیبانی و مانع زدایی از تولید اظهار داشت: بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه باید به سرعت تصویب و اجرایی شود.

در این نشست همچنین گزارشی از روند افزایش فروش و صادرات نفت در دولت سیزدهم ارائه شد.

قابلیت اجرایی بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا سه ماه پس از ابلاغ
وزیر صنعت، معدن و تجارت نيز در اين ارتباط در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان این‌که تمامی موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته و در رونق فضای تولید کشور مؤثر باشد.

سید رضا فاطمی ‌امین افزود: یکی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت رفع موانعی است که فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف با آن مواجه هستند.

وی اضافه کرد: در نخستین اقدام در مهر سال جاری با تأکید رئیس جمهور، بسته حمایت از صادرات در ۲۶ ماده در ستاد اقتصادی دولت تصویب و ابلاغ شد كه تأثیر خوبی در صادرات گذاشت و مورد استقبال و رضایت صادرکنندگان قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که دومین بسته برای رفع موانع اقتصادی در پنج بخش تدوین شده است، ادامه داد: حدود ۱۱ ماده مربوط به حوزه تأمین مالی، ۴ مورد مربوط به حوزه مالیات و ۶ ماده هم درخصوص کلیات موضوع کسب و کار است. همچنین در حوزه تأمین اجتماعی و زیرساخت‌های تولید هم موانعی احصاء و احکامی در جهت رفع آن‌ها پیش بینی شده است.

فاطمی ‌امین تصريح كرد: برخی از این پیشنهاد‌ها مانند تقسیط بدهی‌های مالیاتی به محض ابلاغ قابل اجراست، چراکه سازوکارها وجود دارد و صرفاً می‌بایست ابهاماتی که برای تولید کنندگان مانع ایجاد کرده، برطرف شود و برخی دیگر از پیشنهادها همچون افزایش اختیارات بانک‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها نیاز به دستورالعمل‌های اجرایی دارد.

وي با بیان این‌که مشکلات احصاء شده از بررسی موانع تولید در طول چند سال گذشته به‌دست آمده و به نوعی مسائل کف میدان تولید مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: تمامی موارد بسته پیشنهادی مذکور از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد و پیش‌بینی می‌شود مانند بسته حمایت از صادرات، تأثیرات بسیار خوبی را در مسیر رونق تولید و رضایت تولید کنندگان داشته باشد.

تاريخ: 1400/10/28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی