حسین نقره‌کار شیرازی رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق‌ها شد

حسین نقره‌کار شیرازی رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق‌ها شد

در نشست امروز انجمن نظارت بر نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، حسین نقره‌کار شیرازی به عنوان رئیس انجمن انتخاب شد.

پیش از این، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران طی حکمی علیرضا اشرف، محسن محبی، حسین میر محمدصادقی و حسین نقره‌کار شیرازی را به عنوان 4 نماینده پارلمان بخش خصوصی در انجمن نظارت بر انتخابات منصوب کرده بود.

از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز محمدرضا فیاض معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانها وزارتخانه به عنوان نماینده در این انجمن تعیین شده است.

بر اساس ماده ۱۵ قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، انتخابات هر یک از اتاق‌ها در یک روز انجام می‌شود و انتخابات سراسر کشور ظرف مدت یک ماه پایان می‌پذیرد.

در تبصره یک این ماده، اتاق ایران مکلف شده است دو ماه قبل از پــایان هر دوره انتخابات هیئت نمایندگان دوره بعد را برگزار کند.

بر اساس تبصره ۲ این ماده برای انجام انتخابات نمایندگان اتاق تهران و شهرستان‌ها، یک انجمن نظارت بر انتخابات مرکب از یک نفر نماینده از وزارت بازرگانی به معرفی وزیر بازرگانی و چهار نفر نمایندگان اتاق ایران به معرفی رئیس اتاق تشکیل می‌شود.

این انجمن برای انجام انتخابات اتاق شهرستان‌ها هیأتی را که کمتر از سه نفر نباشد متشکل از یک نفر نماینده وزارت بازرگانی و مابقی از اعضای خوش‌نام اتاق بازرگانی شهرستان مربوطه انتخاب خواهد کرد و انجمن مذکور به‌وسیله آگهی در یکی از جراید کثیرالانتشار، تاریخ شروع انتخابات و خاتمه آن و شرایط انتخابات را به اطلاع اعضای اتاق‌های مربوط خواهد رسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی