در حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

در حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

علي رسولیان مسئول تدوین و اجرای پروژه تقویت خوشه‌های صنعتی، شبکه سازی و به‌هم رسانی کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط شد

علیرضا رزم‌ حسینی در حكم انتصاب علي رسوليان آورده است: نظر به ابلاغ تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تعیین وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دستگاه مجری پروژه تقویت خوشه‌های صنعتی، شبکه سازی و به‌هم رسانی کسب و کارها با تأکید بر واحدهای صنفی و بنگاه‌های تولیدی خرد، کوچک و متوسط، با توجه به سوابق، توانمندی و تعهد جنابعالی بدین وسیله مسئولیت تدوین و اجرای این برنامه به شما واگذار می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را به‌عنوان مسئول تدوین و اجرای پروژه تقویت خوشه‌های صنعتی، شبکه سازی و به‌هم رسانی کسب و کارها با تأکید بر واحدهای صنفی و بنگاه‌های تولیدی خرد، کوچک و متوسط منصوب کرد.

به‌ گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علیرضا رزم‌ حسینی در حكم انتصاب علي رسوليان آورده است: نظر به ابلاغ تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تعیین وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دستگاه مجری پروژه تقویت خوشه‌های صنعتی، شبکه سازی و به‌هم رسانی کسب و کارها با تأکید بر واحدهای صنفی و بنگاه‌های تولیدی خرد، کوچک و متوسط، با توجه به سوابق، توانمندی و تعهد جنابعالی بدین وسیله مسئولیت تدوین و اجرای این برنامه به شما واگذار می‌شود.

در ادامه اين حكم آمده است: انتظار دارم با جلب مشارکت و همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، مدیران و دیگر بخش‌های مرتبط، تکمیل و اتمام این پروژه طبق زمان بندی مقرر محقق شود.

رزم حسینی همچنین خواسته است تا پیشرفت ماهانه امور به‌طور مستمر به معاونت طرح و برنامه و دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گزارش شود.

شايان ذكر است، به مجموعه‌اي از بنگاه‌هاي توليدي، بازرگاني و پشتيباني عمدتاً كوچك و متوسط كه بر اساس مزيت‌هاي محلي و منطقه‌اي و بر پايه سرمايه اجتماعي به مرور زمان در يك منطقه جغرافيايي شكل گرفته و در يك زمينه صنعتي مشابه و مكمل فعاليت مي‌كنند و از چالش‌ها و فرصت‌هاي مشتركي برخوردار هستند، “خوشه كسب و كار” گفته مي‌شود. معيار توسعه يافتگي خوشه، ميزان همكاري‌هاي جمعي و گروهي اعضاي خوشه مي‌باشد.

تسهيل شرايط دسترسي خوشه‌ها به بازارهاي منابع، نهاده‌هاي توليد و محصول، نهادسازي و تقويت مشاركت نهادهاي پشتيبان در امر توسعه خوشه‌ها، ارتقاء و تقويت خدمات توسعه كسب و كار مورد نياز خوشه‌ها، فرهنگ سازي، ارتقاء و تقويت سرمايه اجتماعي و بهبود همكاري بين صنايع، از مؤلفه‌های برنامه توسعه خوشه‌های کسب ‌و کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی