صدور نزدیک به 3 هزار فقره سند مالکیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تهران

صدور نزدیک به 3 هزار فقره سند مالکیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تهران

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست و دیدار مشترک با معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از صدور نزدیک به 3 هزار فقره سند مالکیت واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست مشترک  با “فرشاد مقیمی” معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‍‌های صنعتی ایران، افزود: حمایت از رشد تولید و رونق اقتصادی با صدور اسناد تک برگی واحدهای صنعتی از سال گذشته تاکنون از اولویتهای این سازمان بوده است.

وی، اضافه کرد: به همت مجموعه ثبت استان تهران، طی 45 روزه کاری، 2 هزار و 661 فقره سند تفکیکی از اراضی شهرکهای صنعتی دماوند2، عباس آباد، فیروزکوه و ملارد در استان تهران معادل 2 هزار و 310 هکتار در اسفند ماه سال گذشته  صادر و تحویل شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ادامه داد: این اقدام جهادی باید توسط مدیران سایر استان‌ها الگوبرداری شود، در راستای تحقق شعار سال جدید باید از ظرفیتهای مردمی نیز  در رشد تولید بهره گرفت چرا که صدور اسناد اراضی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش ارزش افزوده، خرید و فروش وکاهش جعل و کلاهبرداری دارد.

رئیس سازمان ثبت ادامه داد: با هدف گذاری و فراهم سازی بستر لازم جهت تسریع در روند صدور سند صاحبان صنعت نیز بنا است که 2 هزار و 700 فقره سند واحدهای صنعتی در 4 هزار و 620 هکتار  طی 3 ماهه اول سال جدید نیز صادر شود.

مقیمی، معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران این اقدام جهادی سازمان ثبت را در تثبیت مالکیت واحدهای تولیدی و صنعتی قابل تقدیر خواند و بر افزایش تعاملات مشترک در سال جاری نیز تاکید کرد.

در حاشیه نشست، مدیر کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری و سرپرست مرکز مالکیت فکری سازمان ثبت نیز توضیحاتی در خصوص ثبت برند و ثبت علائم تجاری و تسهیل در امور مربوطه ارائه کردند و توافقاتی حاصل شد.

تشکیل کارگروه مشترک متشکل از معاونین هر دو ارگان با هدف رفع موانع صدور اسناد تک برگ واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی سراسر کشور، رسیدگی به مشکلات صدور اسناد تفکیکی شهرک صنعتی سپید رود رشت در استان گیلان، انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین دو ارگان از نکات مهم ذکر شده در این نشست بود.

1403/01/27

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی