مبادله فناوری در بخش صنایع کوچک با آلمان، کره جنوبي و چین

مبادله فناوری در بخش صنایع کوچک با آلمان، کره جنوبي و چین

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

مبادله فناوری در بخش صنایع کوچک با آلمان، کره جنوبي و چین

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرگزاري ایسنا از ایجاد یک دفتر توسعه همكاري‌ها در کشور چین برای مبادله فناوری در صنایع کوچک خبر داد و گفت: البته ورود و خروج افراد به چین سخت است و سختگیری در این کشور زیاد است، بنابراین این تبادل کمتر بوده است.

 

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از امضای چند تفاهم نامه همكاري با آلمان، کره جنوبي و چین برای مبادله فناوری در بخش صنایع کوچک خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرگزاري ایسنا از ایجاد یک دفتر توسعه همكاري‌ها در کشور چین برای مبادله فناوری در صنایع کوچک خبر داد و گفت: البته ورود و خروج افراد به چین سخت است و سختگیری در این کشور زیاد است، بنابراین این تبادل کمتر بوده است.

اما به گفته وی، سال گذشته در این زمینه با آلمان تفاهم نامه‌ای امضاء شده و در حال حاضر مديران ۲۲ نفر از بنگاه‌های کوچک و متوسط به آلمان برای مذاکره و بازدید از شرکت زیمنس و برخی شرکت‌های بزرگ دیگر اعزام شدند.

رئیس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که با این روش قابلیتی ایجاد شده تا سطح فناوری شرکت‌های کوچک و متوسط ارتقاء پیدا کند و از دانش و تکنولوژی شرکت‌های بزرگ استفاده شود، اظهار داشت: همین تفاهم نامه با کره‌ای‌ها هم امضاء شده که مدتی به‌خاطر کرونا ارتباط قطع بود، اما امیدواریم با کاهش کرونا دوباره عملیاتی شود.

به گفته رسوليان، عمده هدف در این روش انتقال فناوری است و در حال حاضر این ارتباط با اروپایی‌ها عملیاتی شده است.

 

تاريخ: 1401/01/29

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی