معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ديدار با استاندار كرمان

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ديدار با استاندار كرمان

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ديدار با استاندار كرمان عنوان كرد:

در تخصيص منابع مورد نیاز تأمین زیرساخت‌هاي شهرك‌ها و نواحي صنعتي اهتمام شود/ براي تحقق مديريت يكپارچه تأمين زيرساخت‌هاي توليد و تجارت در كشور، همكاري خوب استانداري‌ها و دستگاه‌هاي خدمات رسان با شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها مورد نياز است

علی رسولیان روز يكشنبه در ديدار با استاندار كرمان با اشاره به واگذاري مسئوليت تأمين تمامي زيرساخت‌هاي مورد نياز بخش صنعت، معدن و تجارت به اين سازمان گفت: براي تحقق مديريت يكپارچه تأمين زيرساخت‌هاي توليد و تجارت در كشور، همكاري خوب استانداري‌ها و دستگاه‌هاي خدمات رسان با شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها مورد نياز است.

 

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از نمايندگان عالي دولت و مجلس در استان كرمان خواست در تخصيص منابع مورد نیاز تأمین زیرساخت‌هاي شهرك‌ها و نواحي صنعتي اهتمام نمايند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز يكشنبه در ديدار با استاندار كرمان با اشاره به واگذاري مسئوليت تأمين تمامي زيرساخت‌هاي مورد نياز بخش صنعت، معدن و تجارت به اين سازمان گفت: براي تحقق مديريت يكپارچه تأمين زيرساخت‌هاي توليد و تجارت در كشور، همكاري خوب استانداري‌ها و دستگاه‌هاي خدمات رسان با شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها مورد نياز است.

وي تأمین برق پایدار را یکی از مهم‌ترین نیازهای صنعت کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به ضرورت تأمین برق صنايع، وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز با تأکید بر تأمین و خود تأمینی برق به این موضوع ورود کرده است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: با حمایت از ایجاد نيروگاه‌هاي انرژی تجدید پذیر به‌خصوص انرژی‌های خورشیدی، مقدمات کار انجام و تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.

رسوليان ادامه داد: در راستای خود تأمینی برق، با اعطای مجوز براي تأسیس و راه اندازی نیروگاه‌های مقياس کوچک CHP و DG به واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران، مشوق‌هایی همچون فروش برق مازاد بر نیاز واحد صنعتی به دولت، فروش برق به واحدهای فولادی سایر استان‌ها بدون پرداخت حق ترانزیت، اعطای 100 مترمربع زمین رایگان به ازای تولید هر یک مگاوات برق برای احداث نیروگاه‌های کوچک و نیز مجوز ورود تجهیزات و امکانات دست دوم برای راه اندازی این نیروگاه‌ها برای سرمایه گذاران درنظر گرفته شده است.

وي همچنين با اشاره به اعلام آمادگي بخش خصوصي برای سرمایه گذاری در تولید 700 مگاوات برق در كشور، از برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید 10 هزار مگاوات برق و تأمین برق پایدار برای واحدهای صنعتی در سطح استان‌ها خبر داد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه به فعالیت ۲۳۷ تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور اشاره و بيان كرد: ایجاد تصفیه خانه‌های فاضلاب صنعتی و تصفیه و بازچرخانی مجدد پساب‌های صنعتی در راستای تأمین آب پایدار برای صنعت، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های عملیاتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران است.

رسوليان يادآور شد: بالغ بر 49 هزار واحد صنعتي و تولیدی هم‌اکنون در سطح 844 شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری به فعالیت مي‌پردازند که با ایجاد بیش از یک میلیون فرصت شغلي مستقیم، سهم به‌سزايي در چرخه كار و توليد کشور ايفا مي‌كنند.

وي با اشاره به راه اندازی مجدد واحدهای راکد صنعتی و افزایش سهم تولید در واحدهایی که کمتر از ظرفیت واقعی خود درحال فعالیت هستند، اظهار داشت: تا کنون ۱۲ هزار و ۶۷ واحد تولیدی در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحي صنعتي شناسایی شده‌اند که درحال رکود به‌سر می‌برند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران افزود: سال گذشته در قالب ارائه برنامه‌هاي حمایتي و همكاري كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان‌ها، دو هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشتند و خوشبختانه در پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ماقبل آن شاهد کاهش ۱۵ درصدی واحدهای راکد در سطح کشور بودیم.

رسولیان اضافه کرد: امسال هم بازگشت دو هزار واحد صنعتي غيرفعال و افزايش ظرفيت سه هزار و 300 واحد توليدي با ظرفيت كمتر از 50 درصد در دستور كار سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران قرار دارد، كه در اين راستا امیدواریم با حمایت و همراهی استانداران، دستگاه قضايي و شبكه بانکي، گام‌های ارزشمندی برداشته شود.

وي ایجاد شهرک‌های صنعتي خورشیدی، شهرک‌های تخصصی صنايع معدني، راه اندازی واحدهای توليدي راکد و بهره برداري از شهرک صنعتي شماره 4 کرمان را از جمله انتظارات سازمان متبوع خود از مدیریت جدید شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان تا پايان سال جاري اعلام كرد كه با حمایت استاندار و همت جهادي مسئولان ذيربط تحقق پذير است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين با اشاره به تقاضاي بالاي سرمايه گذاري و کمبود زمین صنعتی در كرمان اظهار اميدواري كرد با همراهی استاندار و کمک مسئولان، اراضی جدیدی برای استقرار و راه اندازی صنایع در اين استان اختصاص یابد.

رسوليان از استاندار كرمان خواست براي رفع مشکل استقرار واحدهای توليدي با آلایندگی کم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان از طريق اداره كل حفاظت محيط زيست و تأمین منابع مالی براي ايجاد و تكميل زیرساخت‌های بخش صنعت، از محل منابع استان، به‌خصوص درآمدهای معدنی، مساعدت شود.

وي در پايان بر آمادگي مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در تأمين امکانات و اعتبارات لازم برای بالندگي صنعت استان كرمان تأكيد كرد.

استاندار کرمان نيز در اين ديدار از اقدامات صورت گرفته توسط شرکت شهرک‌های صنعتی در جهت تأمین زیرساخت‌های سرمایه گذاری صنعتي در اين استان قدرداني كرد.

محمد مهدی فداکار همچنين حمایت خود و مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي كرمان را از برنامه‌هاي اجرايي و عملياتي وزارت صنعت، معدن و تجارت براي رشد و توسعه صنایع خرد، كوچك و متوسط اين استان اعلام و براي تحقق اهداف سال توليد دانش بنيان و اشتغال آفرين، قول همه گونه همکاری را داد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز يكشنبه برای حضور در آيين تكريم سرپرست و معارفه مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي كرمان به این استان سفر کرده است.

علي رسوليان در بدو ورود به كرمان، با حضور در گلزار شهدا و مزار سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شهدای والامقام انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای گمنام و شهدای سلامت اين استان ادای احترام کرد و یاد و خاطره آنان را گرامی داشت.
تاريخ: 1401/03/22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی