نشست خبری هیئت نظارت بر نهمین دوره انتخابات

نشست خبری هیئت نظارت بر نهمین دوره انتخابات

عبدالرحمان ارشدی دبیر و سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی تبریز در نشست خبری در خصوص نهمین دوره انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز به سئوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات اتاق تبریز با اشاره به این نکته که 54 نفر از فعالان اقتصادی اعم از 21 شخصیت حقیقی و 33 شخصیت حقوقی در نهمین دوره انتخابات در بخش های بازرگانی 25 نفر، صنعت 16 نفر، کشاورزی9 نفر و معدن4 نفر در موعد قانونی ثبت نام نموده اند، خاطر نشان کرد: طبق دستور العمل ارائه شده از طرف انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های سراسر کشور می بایست حداقل 2 برابرتعداد هیئت نمایندگان اتاق تبریز از بخش های چهار گانه به عنوان کاندیدا ثبت نام نمایند، که خوشبختانه در تمام بخش ها این امر محقق گردیده است.

دبیر هیئت نظارت بر انتخابات اتاق تبریز با تاکید بر اینکه داوطلبان باید حداقل 3 سال سابقه عضویت (زمانهای فعال بودن کارت عضویت، بعنوان سابقه ملاک می باشد) در اتاق را داشته باشند خاطر نشان کرد: یکی از وظایف هیئت نظارت بررسی مدارک ثبت نام کنندگان با مقررات و ضوابط تعیین شده می باشد که درمهلت قانونی این مورد نیز صورت پذیرفته است.

ارشدی افزود: روز انتخابات شنبه 11 اسفند 97 همزمان در سراسر کشور از ساعت 8 صبح تا ساعت 18 عصر بصورت الکترونیکی برگزار خواهد گردید.

وی در خصوص تبلیغات انتخاباتی کاندیدا ها گفت: کاندیدا ها یک هفته فرصت تبلیغات و معرفی توانمندی های خود را دارند و هرگونه تبلیغات زود هنگام در این خصوص تخلف انتخاباتی محسوب شده که طبق مقررات و قوانین با کاندیدای متخلف برخورد خواهد شد.

دبیر هیئت نظارت در خاتمه با اعلام اینکه هیئت نظارت بر انتخابات اتاق تبریز که همه از فعالان اقتصادی استان انتخاب شده اند و ریاست آن را رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آقای مهندس نجاتی بر عهده دارد در سدد برگزاری انتخاباتی در شان اولین اتاق بازرگانی کشور هستند.

وی در این خصوص با یادآوری این نکته که اتاق ها به عنوان پارلمان بخش خصوصی و مشاور سه قوه در توسعه اقتصادی کشور نقش موثر دارند خاطر نشان کرد: همه عوامل، رای دهندگان، اعضاء هیئت نظارت، مجریان انتخابات، رسانه ها بایستی در برگزاری هر چه با شکوه تر نهمین دوره انتخابات برای رسیدن به این اهداف تلاش نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی