پيگيري ويژه براي توسعه بخش توليد در شهرستان‌هاي ايذه و باغملك

پيگيري ويژه براي توسعه بخش توليد در شهرستان‌هاي ايذه و باغملك

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان خوزستان عنوان كرد:

پيگيري ويژه براي توسعه بخش توليد در شهرستان‌هاي ايذه و باغملك/ تكميل زيرساخت‌ها براي تسهيل حضور سرمايه‌گذاران و صنعتگران و ايجاد اشتغال پايدار

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به شهرستانهاي ايذه و باغملك در استان خوزستان مسايل و مشكلات واحدهاي توليدي را مورد بررسي قرار داد و از پيگيري ويژه براي توسعه بخش توليد در شهرستان‌هاي ايذه و باغملك و رفع موانع زيرساختي براي تسهيل حضور و فعاليت سرمايه‌گذاران و صنعتگران در اين شهرستان‌ها و ايجاد اشتغال پايدار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه شنبه در سفر یک روزه خود به استان خوزستان با حضور در شهرک صنعتی ایذه از واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی بازدید به عمل آورد و مهم‌ترین مسائل مرتبط با تکمیل زیرساخت‌ها و رفع موانع تولید را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

وي همچنين به همراه نماینده مردم ایذه، باغملک و دزپارت در مجلس شورای اسلامی از محل پیشنهادی ناحیه صنعتی صیدون و واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان باغملک بازدید به عمل آورد و برای رفع برخی موانع موجود دستورات لازم را صادر کرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنين در نشست با مسئولان شهرستان‌های ایذه و باغملک، بیان کرد: برای کمک به واحدهای تولیدی در شهرستان‌ها به توسعه واحدهای تولیدی بالادستی نياز داريم تا بتوانيم واحدهای کوچک بیشتری را راه اندازی کنيم و یا به فعالیت واحدهای صنعتی کوچک رونق بخشیم.

رسوليان، با بیان اینکه توازن زیرساخت‌های صنعتی برای ارائه امکانات، تجهیزات و فروش زمین در کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال یکسان سازی است، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده تلاش می‌شود تا یک فعال اقتصادی در کل کشور بتواند زمین را با قیمت یکسان برای احداث واحد تولیدی خود خریداری کند.اولویت اجرای این طرح در مناطق كمتربرخوردار است که این توازن در واگذاری ها با جدیت بیشتری انجام مي‌شود.

وي، در ادامه به بازدید خود از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان‌های ایذه و باغملک اشاره کرد و گفت: علاوه بر ضرورت توسعه نواحی صنعتی در این ۲شهرستان، واحدهای صنعتی راکدی در شهرستان ایذه وجود دارد که قابلیت راه اندازی مجدد دارند.در این مناطق افراد فعال و پر تلاشي فعالیت دارند، برخی واحدهای تولیدی با مشکل نقدینگی مواجه هستند و تلاش خواهیم کرد که از محل تبصره ۱۸و یا سایر منابع اعتبار مورد نیاز این واحدها را تامین کنیم.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنین به مشکل واحدهای صنعتی که در تملک دادگاه یا بانک ها هستند اشاره کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران برای بازپس گیری این واحد تلاش می‌کند اما باید به این نکته نیز توجه داشت که باید منابع مالی را برای واحدهایی هزینه کرد که ارزش افزوده داشته باشد.

رسوليان همچنين در گفتگو با خبرنگاران در حاشيه اين سفر، یکی از سیاست‌های دولت را احیای واحدهای صنعتی راکد عنوان کرد و گفت: بازگشت ۲هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید برای امسال هدفگذاری شده است.تاکنون بیش از ۸۶۰واحد تولیدی راکد در سطح کشور به چرخه تولید برگشته است و رویکرد وزارت صمت ایجاد توازن صنعتی در کشور است تا در مناطق مختلف کشور پروژه های صنعتی توسعه یابد.

وي، با بیان اینکه چهار واحد تولیدی راکد در شهرستان ایذه به چرخه تولید بازگشته است، گفت: برای بازگشت 2 واحد ديگر به عرصه تولید نیز اقدامات لازم در حال انجام است، هدف این است که همه واحدهای تولیدی که ظرفیت تولید دارند و راکد هستند را به چرخه تولید برگردانیم.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، اظهار داشت: ایجاد یک ناحیه صنعتی جدید در شهرستان باغملک مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد با همکاری مسئولان شهرستان این ناحیه صنعتی در منطقه ایجاد شود تا شرایط برای کسب و کارهای کوچک در این منطقه فراهم شود.شهرستان باغملک هر چند در بخش صنعت پیشرفت قابل توجهی نداشته اما این شهرستان ظرفیت هایی دارد با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان فعالیت های صنعتی را در این منطقه توسعه داد.

رسوليان، با اشاره به مشکل نقدینگی ۱۹واحد صنعتی راکد در ایذه و ۱۰واحد صنعتی راکد در باغملک گفت: تامین نقدینگی مورد نیاز این واحدهای صنعتی راکد نيز در دستور کار است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/09/02

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی