کالای مشابه تولید داخل ثبت سفارش نمی‌شود.

کالای مشابه تولید داخل ثبت سفارش نمی‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ثبت سفارش برای واردات به شرطی قابل انجام است که کالای وارداتی دارای تولید مشابه داخل نباشد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسین نجاتی در جمع تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی استان اظهار کرد: ملاک عمل کارشناسان حوزه بازرگانی خارجی وزارت صمت برای شروع فرایند ثبت سفارش، اطلاعات مندرج در سامانه توانمندی‌های تولیدی کشور است.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت آماری ثبت سفارش واردات در استان پرداخت و گفت: از ابتدای سال تا کنون سه هزار و ۱۷ فقره پرونده تقاضای ثبت سفارش برای واردات ثبت شده است.

وی با بیان این‌که از این میزان، بیش از 80 درصد پرونده‌ها مربوط به واحدهای تولیدی است، بیان کرد: اولویت این کالاها جزء ردیف دو بوده که در صورت تکمیل فرآیند بانکی و گمرکی، منجر به واردات قطعی خواهد شد.

نجاتی اعلام کرد: عمده این میزان ثبت سفارش مربوط به تامین مواد اولیه و کالاهای واسطه ای برای تولید و همچنین نوسازی ماشین آلات خط تولید است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به طرح مطالبی مبنی بر عدم پذیرش ثبت سفارش با کارت‌های بازرگانی صادره در منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، افزود: ثبت سفارش برای واحدهای تولیدی واقع در منطقه آزاد ارس بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اضافه کرد: واحدهای تجاری واقع در این منطقه نیز در راستای تامین کالاهای اولویت‌دار و مواد اولیه دیگر واحدهای تولیدی از محل صادرات مجاز به انجام ثبت سفارش برای واردات هستند.
سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ – ۱۸:۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی