اجرای 2200 پروژه عمرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

اجرای 2200 پروژه عمرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي ایوان عنوان كرد:

اجرای 2200 پروژه عمرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور/سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومانی در زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تاکنون 4 هزار میلیارد تومان در زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هزینه شده که امیدواریم با بیش از دو هزار و 200 پروژه عمرانی که در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در حال اجرا است تا پایان سال نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان در مجموع در این طرح‌ها سرمایه گذاری شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز پنج شنبه در بازدید از پروژه‌های زیرساختی و عمرانی شهرک صنعتی ايوان، افزود: با توجه به اهمیت ایلام و ظرفیت های مناسبی که برای سرمایه گذاری در استان وجود دارد. از روز گذشته بازدید هایی از شهرک های صنعتی ایلام و ایوان انجام شده است.
وی اضافه کرد: در این سفر دو هدف مهم دنبال می شود، یکی تامین زیر ساخت ها شامل زمین مناسب برای فعالبت بنگاه ها، تامین آب و برق و همچنین ایجاد کارگاه های کوچک برای کسب و کارهای زیر ده نفر شاغل و کسب کارهایی که نیاز به مکان های کوچکی دارند است.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، ادامه داد: در سطح کشور امسال برنامه ریزی برای ایجاد هزار کارگاه شروع شده که بخشی در استان ایلام خواهد بود. با هماهنگی های انجام شده با مسوولان امیدواریم ظرف یک ماه آینده بتوانیم بخشی از این واحدها فعال تا علاوه بر بکارگیری نیروی کار تولید نیز انجام شود.
رسولیان، یادآور شد: دومین هدف دنبال شده بحث افزایش ظرفیت تولید و حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط است. با محوریت وزارت صنعت. معدن تحارت موضوع احیای واحدهای راکد که یکی از برنامه های مهم دولت سیزدهم برای افزایش ظرفیت تولید در دستور کار قرار دارد. در این طرح واحدهای و واحدهایی که زیر 50 درصد فعالیت دارند تحت حمایت قرار خواهد داد.
وی، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 860 واحد تولیدی تعطیلی به چرخه تولید برگشت و مشغول فعالیت هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: همچنین از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 2200 واحد تولیدی راکد که از ظرفیت های آنها استفاده نمیشد به چرخه تولید برگشته اند.
رسولیان، گفت: امیدواریم در ایلام که یکی از استان های است که واحدهای تولیدی تعطیل زیادی دارد با برنامه ریزی های انجام شده منابع مالی این واحدها از محل تبصره 18، محل رونق تولید و از طریق منابع داخلی با ایجاد تفاهم نامه ها با بانک ها منعقد می کنیم.تامین تا بخشی از واحدها به چرخه تولید بازگردند.
بازدید معاون وزیر صمت به همراه نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از کارخانه سولفات پتاسیم ایوان
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین روز سفر خود به استان ایلام به همراه نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از کارخانه سولفات پتاسیم ایوان و دو واحد کارگاهی تازه تاسیس واقع در شهرک صنعتی ایوان بازدید کرد.
علی رسولیان در این بازدید بر انجام پیگیری‌های لارم جهت رفع مشکلات این کارخانه تا بازگشت کامل آن به چرخه تولید تأکید کرد.
وی همچنین اظهار کرد: رفع مشکل این کارخانه که تامین مواد اولیه برای تولید است مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: مهمترین مهمترین مشکل کارخانه سولفات پتاسیم ایوان سرمایه در گردش است که می تواند با تامین این کمبود رفع شود.
سارا فلاحی ادامه داد: هم اکنون بحث اشتغال مهمترین مشکل مردم این استان است که با ایجاد کارخانه ها و احیا شدن واحدهای راکد تا حدودی این معضل برطرف شود.
وی افزود: در گذشته 130 نفر در کارخانه سولفات پتاسیم ایوان مشغول بکار بوده که به دلیل مشکل مالی این تعداد به 50 نفر کاهش یافته است.
نماینده ایلام در مجلس در پایان خواستار همکاری دستگاه ها مربوطه جهت رفع مشکلات واحدهای تولید راکد شد.
گفتنی است؛ واحد تولیدی «سولفات پتاسیم ایوان» که از سال 94 به دلیل برخی مشکلات فعالیت تولیدی خود را متوقف کرد بود سال 97 مجدد فعالیت خود را از سر گرفته است.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین در این سفر از کارخانه کوشاب غرب تولید کننده انواع ماءالشعیر، آب‌میوه‌های گازدار و انواع نوشابه ویتامینه‌ای مستقر در ناحیه صنعتی شباب نیز بازدید به عمل آورد.
بازدید معاون وزیر صمت از پروژه های عمرانی شهرک صنعتی ایلام
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنج شنبه در دومین روز سفر خود به استان ایلام از پروژه های عمرانی شهرک صنعتی ایلام بازدید به عمل آورد.
رسولیان، در ادامه از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ایلام بازدید و بر نظارت‌های مستمر بر کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه تاکید کرد.
وی، در این بازدید بر ارتقاء و بروز رسانی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ایلام تاکید کرد.
در حوزه شهر ایلام و شهرک صنعتی، ۱۸۳ واحد صنعتی فعال و دارای پروانه بهره‌برداری وجود دارد که این تعداد سالانه پنج میلیون و ۸۵۰ هزار مترمکعب مصرف آب دارند.
دیدار با استاندار و امام جمعه و نماینده ولی فقیه در ایلام، بازدید از ناحیه تخصصی صنعتی ایلام، بازید از ناحیه صنعتی بدره، بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرک صنعتی ایلام، بازدید از پروژه‌های عمرانی و واحد صنعتی هایسنس واقع در شهرک صنعتی شباب و بازدید از شهرک صنعتی ایوان از مهمترین برنامه های سفر دو روزه علی رسولیان معاون وزیر صمت به ایلام بوده است.
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/09/19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی