بازگشت بیش از 19 هزار نفر به شغل خود با احیای واحدهای غیرفعال

بازگشت بیش از 19 هزار نفر به شغل خود با احیای واحدهای غیرفعال

 

 

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: بیش از 19 هزار نفر پس از راه اندازی واحدهای تولیدی به شغل خود در واحدهای فعال شده، بازگشته اند.

به گزارش روابط عمومی ،‌ محمدعلی عزیزمحمدی در گفتگو با سیما با بیان اینکه تفاوت چندانی بین کارخانه تولیدی فعال با کمترین مقدار تولید و کارخانجات راکد و تعطیل شده نیست گفت: بازگشت حدود هزار و 300 واحد صنعتی به چرخه تولید واحد هایی بوده اند که در شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی قرار داشتند.
وی افزود: احیای واحدهای غیر فعال به صرفه تر از ایجاد واحد جدید است.
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: راه اندازی و نوسازی واحد های صنعتی به دو مقوله سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط است.
محمدعلی عزیزمحمدی افزود: در 36 مرکز خدمات کسب و کار و فناوری مشاوران و کلینک هایی مسقر شده اند و واحد های تولیدی با گرفتن مشاوره «به روز» شوند تا واحد تولیدی به چرخه فعال تولید بازگردد.
عزیزمحمدی با بیان اینکه حدود 11 هزار واحد تولیدی کمترین ظرفیت تولید را دارند یا نیمه تعطیل هستند گفت: بازگرداندن آنها به بیشترین ظرفیت تولید از اهم برنامه کاری وزارت صمت است.
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: بالغ بر 970 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که تاکنون نزدیک به 43 هزار مورد موفق به استفاده از خدمات واگذاری زمین شده اند.
عزیزمحمدی همچنین از بسته حمایتی وزارت صمت خبر داد که قرار است به مجلس تقدیم شود. وی گفت: بر اساس ماده 6 برنامه توسعه باید درصدی از دریافت مالیات بر ارزش افزوده بابت بازسازی شهرک های صنعتی بازگرداننده شود.
وی افزود: تاکنون این بخش متعلق به بازسازی شهرک های صنعتی بازگرداننده نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی