تجلیل از واحدهای نمونه کیفی استاندارد آذربایجان شرقی

تجلیل از واحدهای نمونه کیفی استاندارد آذربایجان شرقی

پنجشنبه 1400/09/11

تجلیل از واحدهای نمونه کیفی استاندارد آذربایجان شرقی

طی مراسمی از ۷ واحد نمونه ملی و ۱۰ واحد  نمونه کیفی استانی و ۲ مدیر کنترل کیفی ملی و ۲ مدیر کنترل کیفی استانی با حضور مسئولان کشوری و استانی و عابدین  خرم استاندار آذربایجانشرقی در تبریز تجلیل شد.
در این مراسم دکتر فرشی مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد کشور در آذربایجان شرقی همواره در صدد ارتقای  محصولات  تولیدی می باشد  و صاحبان  صنایع نیز در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کنار ما همکار خوبی داشته اند.
وی اظهار کرد: امسال برای چندمین بار هست که افتخار بزرگی نصیب جامعه ی استاندارد استان شده  است و امسال نیز ۷واحد نمونه  ملی   از استان آذربایجان شرقی بود که در رکورد دیگری امسال زده شده زیرا که در سال گذشته  نیز ۶ واحد از استان ما بود.
وی در ادامه اهمیت به کیفیت محصولات تولیدی را لازمه موفقیت تولید کنندگان عنوان کرد.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی در این خصوص گفت:« انتخاب 6 واحد تولیدی از استان آذربایجان شرقی به عنوان واحدهای نمونه ملی نشان از عملکرد درخشان و کیفیت محصولات تولیدی در این استان دارد. براساس ارزیابی سال جاری سازمان ملی استاندارد، واحدهای تولیدی کشت و صنعت تکدانه، صنعتی داداش برادر(شونیز)، گروه صنعتی نظری، گروه صنعتی نجاتی (آناتا)، کلرپارس و سیم و کابل آذر تبریز به عنوان واحدهای نمونه ملی استاندارد از آذربایجان شرقی انتخاب شدند. این واحدهای نمونه بعد از طی یک فرآیند طولانی و با بررسی دقیق و پیچیده کارشناسی به عنوان واحد نمونه ملی انتخاب می شوند. حتی یک مولفه منفی در شاخص های سیزده گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد شامل ارتقای سطح کیفی و تکنولوژی، آموزش مدیران کنترل کیفی، تدوین استانداردهای ملی، صادرات، ثبت اختراع و درج مقالات بین المللی، استمرار کاربرد پروانه نشان استاندارد و نمره منفی در بازدیدها و نمونه برداری ها ، باعث از دست رفتن این جایگاه برای واحدهای تولیدی می شود. بعد از کسب این عنوان، واحدهای نمونه ملی در طول یک سال آینده از بازدید و نمونه برداری توسط سازمان ملی استاندارد معاف خواهند شد.»
ساسان فرشی حق رو اضافه کرد:« همچنین واحدهای تولیدی بیسکویت حام، میراب پروفیل (هافمن)، تبریز هادی، شرکت شیر پگاه، رنگ سازی ارکو، نفت پاسارگاد، اذر سیم ماهان، سیم و کابل صائب، شرکت آسیا شور، ظفر نوین گستر بناب نیز به عنوان واحدهای نمونه استانی انتخاب شدند. واحدهای نمونه استانی نیز در طول یک سال آینده تنها یک بار نمونه برداری می شوند که این امر نشان دهنده کیفیت مطلوب و بالای تولیدات این واحدهاست.»
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال نیز بر اساس ارزیابی سازمان ملی استاندارد دو مدیر کنترل کیفی نمونه ملی از استان آذربایجان شرقی انتخاب شده اند، عنوان کرد:« خانم شهرک واتگر از مجموعه کیک نظری و خانم آیدا کرمی از مجموعه آذر لوله به عنوان مدیر کنترل کیفی نمونه ملی انتخاب شدند که این مساله نشان از تلاش مضاعف و شبانه روزی این مدیران است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی