تقدير از همكاري شايسته دادگستري‌ها براي حفظ حقوق بيت‌ المال در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور

تقدير از همكاري شايسته دادگستري‌ها براي حفظ حقوق بيت‌ المال در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور

در جريان دیدار معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی عنوان شد:

تقدير از همكاري شايسته دادگستري‌ها براي حفظ حقوق بيت‌ المال در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور/ پیگیری تكميل ساخت و ساز و بهره برداري طرح‌هاي صنعتي نيمه تمام و واگذاری اراضی طرح توسعه/ تأمین و تكميل زيرساخت‌ها، نيازمند همكاري مناسب دستگاه‌هاي خدمات رسان/ طراحي اقدامات جايگزين براي جلوگيري از قطعي برق و اختلال در كار واحدهای توليدي

علی رسولیان روز چهار‌شنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، از همكاري‌ دستگاه قضا در روند توسعه صنعتي اين استان، به‌خصوص حمايت‌هاي موسي خلیل الهی و همکارانش براي رفع موانع و مشكلات صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتی، بازفعال سازي واحدهای صنعتي غيرفعال، دستور تشكيل كارگروه براي تعيين تكليف قراردادهاي فسخ شده و اراضي راكد در کمترین زمان ممکن، تقدير كرد.

 

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از همكاري شايسته دادگستري‌ها براي حفظ حقوق بيت‌ المال در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور قدرداني كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز چهار‌شنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، از همكاري‌ دستگاه قضا در روند توسعه صنعتي اين استان، به‌خصوص حمايت‌هاي موسي خلیل الهی و همکارانش براي رفع موانع و مشكلات صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتی، بازفعال سازي واحدهای صنعتي غيرفعال، دستور تشكيل كارگروه براي تعيين تكليف قراردادهاي فسخ شده و اراضي راكد در کمترین زمان ممکن، تقدير كرد.

وي از اجراي پروژه پايش و شناسایی کامل واحدهای راکد صنعتي و تولیدی در سراسر كشور خبر داد و گفت: با توجه به سیاست دولت سیزدهم، تمامی بنگاه‌هاي اقتصادي راکد و نيمه فعال باید راه اندازی شوند که در این زمینه تلاش‌های زیادی صورت گرفته است که در سال جاری خبرهای خوبی خواهیم شنید.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، پیگیری تكميل ساخت و ساز و بهره برداري طرح‌هاي صنعتي نيمه تمام و واگذاری اراضی براي طرح توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی را يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين سازمان در استان‌ها عنوان كرد و افزود: سال گذشته حدود يك هزار و ۹۷۰ هکتار زمین به اراضي شهرك‌هاي صنعتي كشور الحاق شده و در حال حاضر بیش از ۷۰۰ هکتار زمین راكد نيز از طرف‌هاي قراردادي كه هيچ گونه اقدامي براي ساخت و توليد انجام ندادند، فسخ و درحال طی مراحل قضایی است.

رسولیان اضافه كرد: با توجه به این‌که تقاضا برای سرمایه گذاری در استان آذربايجان شرقي، به‌خصوص در مناطق تقاضا محور افزایش یافته است، مجبور به احداث شهرک‌های صنعتی جدید هستیم تا سرمایه گذاران به‌راحتی فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

وي تأمین و تكميل زيرساخت‌هاي مورد نیاز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید را نيازمند همكاري مناسب دستگاه‌هاي خدمات رسان، از جمله آب، برق، گاز و مخابرات اعلام كرد و از مسئولان اين استان خواست در رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار سرمايه گذاران واحدهاي صنعتي و تولیدی بيش از پيش اهتمام نمايند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، قطعی برق واحدهای توليدي در ايام گرم سال را نگران کننده دانست و از طراحي مجموعه اقدامات، واگذاري زمين و اعطاي مشوق و تسهيلات براي ايجاد شهرك‌هاي صنعتي تخصصي، نيروگاه‌هاي انرژي تجديد پذير و نصب پنل‌های خورشیدی بر روي سقف كارخانجات به‌عنوان راهكار جايگزين براي جلوگيري از اختلال در كار واحدهای صنعتي ياد كرد.

رسوليان همچنين به احداث تصفیه خانه‌هاي فاضلاب جدید برای شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و اظهار داشت: مصرف آب در شهرک‌های صنعتی کمتر از ۲ درصد است که در تلاشیم با منابع اعتباري خوبي كه در سفرهاي استاني رئيس جمهور تخصيص مي‌يابد، تصفیه خانه‌های جدیدي را براي انتقال پساب از شهرها و بازچرخاني در واحدهای صنعتی و تولیدی احداث نماييم.

وي در پايان با اهداء لوح تقدير، از مجموعه همكاري‌ها و حمايت‌هاي رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتی اين استان تقدير كرد.

معاون و نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت روزهاي چهار‌شنبه و پنج شنبه در جريان سفر رئیس جمهور و جمعي از اعضاي هیأت دولت به آذربايجان شرقي به اين استان سفر كرده و در محل میز خدمت حوزه صنعت، معدن و تجارت، مسائل و مشكلات فعالان اقتصادي را در ديدار چهره به چهره مورد رسيدگي قرار مي‌دهد.

تاريخ: 1401/03/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی