جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان برگزار شد

جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان برگزار شد

با موضوع بررسی مشکلات و چالش های کشاورزی؛

جلسه کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با موضوع بررسی مشکلات و چالش های بخش کشاورزی و دامپروری استان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، دو جلسه با موضوع بررسی چالش های بخش کشاورزی و دامپروری استان با حضور نمایندگان اداره جهاد کشاورزی، اتحادیه دامداران، نظام صنفی کشاورزی استان، سازمان مدیریت و برنامه، حفاظت از محیط زیست، اداره منابع طبیعی، خانه کشاورز استان، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، دانشگاه تبریز، سازمان ناظم مهندسی و دامپزشکی استان تشکیل شد. در این جلسات، مشکلات حوزه کشاورزی و دامپروری استان طرح و بررسی و در نهایت مقرر شد، موضوع در جلسه آتی شورای استان، طرح موضوع شود.

افزایش بی رویه قیمت اقلام مورد نیاز حوزه کشاورزی به دلیل بخشنامه های خلق الساعه و حذف ارز ۴۲۰۰ از سوی دولت و عدم حمایت لازم از کشاورزان، عدم وجود نقدینگی لازم در حوزه کشاورزی، مشکلات عدم تامین بذرهای مرغوب و با کیفیت توسط کشاورزان به دلیل قیمت بالا و عدم امکان واردات حجم مورد نیاز کشاورزان، عدم نظارت صحیح بر واحدهای تولید کود در کشور و عدم امکان آزمایش کودهای تولیدی توسط کشاورزان به دلیل بالا بودن قیمت آزمایش های مربوطه از جمله مهم ترین مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.

عدم وجود تکنولوژی و فن آوری روز، مشکلات کمبود آب در استان و عدم برنامه ریزی صحیح از سوی مسئولین در این خصوص، الزام فعالین حوزه کشاورزی به دریافت استعلام مجدد از ۲۰ دستگاه پس از صدور مجوزهای فعالیت از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، مشکلات اجتماعی و اقتصادی ناشی از مهاجرت روستائیان به شهرها و افزایش قیمت نهاده های دامی به دلیل شیوع ویروس کرونا و متعاقبا عدم عرضه از سوی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این محصولات و افزایش کرایه های حمل و نقل از دیگر مشکلات مطرح شده در حوزه کشاورزی بود.

پس از برگزاری دو جلسه و کارشناسی همه جانبه موضوع، قرار بر مطرح کردن موضوع در صحن شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان شد.
تاریخ : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی