راه برون‌رفت صنایع از مشکلات همراهی بیشتر با دانشگاه است

راه برون‌رفت صنایع از مشکلات همراهی بیشتر با دانشگاه است

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران راه برون‌رفت صنایع از مشکلات را همراهی بیشتر با دانشگاه دانست و گفت: تربیت دانشمند در حوزه صنعت به رشد و شکوفایی استارتاپ‌ها منجر می‌شود که این مهم مستلزم ارتباط موثر این دو نهاد است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، ‘محمدعلی عزیزمحمدی’ در مراسم اختتامیه رویداد استارتاپی با رویکرد صنایع هایتک که در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افزود: برای تولید ثروت در جامعه باید الویت اصلی کشور حمایت از صنایع کوچک و استارتاپ‌ باشد.

وی اضافه کرد: در کشور ما هزینه‌های زیادی برای تامین دانش و دانشمند صرف می شود، درحالی که دانشگاه‌های ما با داشتن رتبه علمی خوب مورد غفلت واقع شده‌اند.

عزیزمحمدی تاکید کرد: نظام آموزشی باید تلاش کند تا استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه در دستور کار قرار گیرد و همه ما باید پا به پای دانشگاه به تربیت دانشمندان و دانشگران جوان اقدام کنیم.

این مسئول تصریح کرد: معمولا خصوصیات صنایع هایتک و دانش بنیان در کشور را ریسک پذیری بالا عنوان می کنند، درحالی که این صنایع از برگشت پذیری مالی خوبی برخوردارند و این موضوع مورد توجه قرار نمی گیرد.

عزیزمحمدی بیان داشتترامپ در قبال نظام جمهوری اسلامی، شمشیر را از رو بسته است و می خواهد با اعمال تحریم‌ها شرایط را برای مردم ما دشوار سازد.

وی ادامه دادآمریکایی ها نمی دانند که تحریم با تمام محدودیت‌ها، فرصتی ایجاد می‌کند که به بازیابی توان اقتصادی و استقلال مالی منجر می‌شود.

عزیزمحمدی با اشاره به نقش پررنگ شهدا در مقابله با ظلم ستیزی یادآور شد: شهدا برای ظلم ستیزی و اینکه روی پای خودشان بایستند، جنگ تحمیلی را به جان خریدند و ما امروز باید در جنگ اقتصادی راه آنها را ادامه دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی