صنایع اشتغال‌زا و صادرات محور هدف منابع ارزی و ریالی

صنایع اشتغال‌زا و صادرات محور هدف منابع ارزی و ریالی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغال‌زا و صادرات محور قرار گیرد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شاتا، رضا رحمانی در نشست مشترک با رئیس و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت که درباره نحوه تأمین نقدینگی و تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، افزود: برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی باید اولویت‌بندی کرد و واحدهایی که در زنجیره تولید هستند، اشتغال‌زایی بالایی دارند یا تولید صادراتی، در اولویت قرار بگیرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته‌شده نباید به واحدهایی پرداخت شود که محصولات آن‌ها بازار ندارد، گفت: بر اساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تأمین مالی واحدهای تولیدی انجام دادهایم، تلاش می‌کنیم در یک برنامه شش‌ماهه تا پایان خردادماه، تسهیلات موردنیاز این واحدها را بر اساس اولویت‌بندی تأمین کنیم تا تولید افت نکند و به اشتغال آسیب نرسد و همه معاونین و روسای سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در همین راستا تلاش کنند.

رحمانی یادآور شد: این واحدها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که در صورت اخذ تسهیلات برای سرمایه در گردش، کالایی را تولید می‌کنند که بازار دارد.

او با بیان اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی، حفظ و ایجاد اشغال است، گفت: درزمینهٔ تأمین ارز کالاهای وارداتی نیز آن‌ها را بر اساس نیاز، اولویت‌بندی کردیم که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی