نشست مشترك مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی

نشست مشترك مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترك مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی سراسر كشور عنوان کرد:

ارتقاء وضعيت شهرک‌های صنعتی خصوصی؛ رويكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سيزدهم/ حمايت از شکل گیری و تقويت شهرک‌هاي صنعتي خصوصي با اعمال نظارت‌هاي لازم/ فعاليت بيش از ۷ هزار واحد توليدي و اشتغالزايي براي حدود ۱۶۸ هزار نفر در ۶۴ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای پروانه بهره برداری در كشور

علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست مشترك مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی سراسر كشور كه به‌صورت ارتباط تصويري برخط برگزار شد، گفت: دستگاه‌های نظارتی نیز به‌صورت جدی در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی نظارت دارند و در همين راستا نظارت‌های ما نیز باید حداکثری باشد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رویکرد اين وزارتخانه در دولت سیزدهم، حمایت از ارتقاء وضعيت شهرک‌های صنعتی خصوصی است؛ لذا در تلاشيم با اعمال نظارت‌های لازم، به شکل گیری و تقويت این گونه شهرک‌ها کمک كنيم.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه‌شنبه با بیان این مطلب در نشست مشترك مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی سراسر كشور كه به‌صورت ارتباط تصويري برخط برگزار شد، افزود: دستگاه‌های نظارتی نیز به‌صورت جدی در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی نظارت دارند و در همين راستا نظارت‌های ما نیز باید حداکثری باشد.

وی با تأکید بر این‌که باید ابزارهای قانونی لازم را برای نظارت بر شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی داشته باشیم، اضافه کرد: اهلیت‌ها و صلاحیت‌های فني لازم برای راه اندازی و فعالیت این گونه شهرک‌های صنعتی باید احراز و مشخص شود.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: بررسي قوانین، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مرتبط با شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی با رویکرد رفع چالش‌ها و مشکلات موجود، از اولویت‌ها و ضرورت‌های اين سازمان است.

رسولیان تأكيد كرد: صدور مجوزهای لازم به‌صورت الکترونیکی نیز به کاهش بروکراسی اداری و تسهیل فعالیت‌های سرمایه‌ گذاری در این حوزه کمک شایانی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای پروانه تأسیس داریم، يادآور شد: همچنین ۶۴ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در کشور وجود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از انعقاد ۱۰ هزار و ۴۱۶ فقره قرارداد حق بهره برداري به گستره ۴ هزار و ۳۷۱ هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی استان‌ها خبر داد.

رسولیان اظهار داشت: تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی نيز ۷ هزار و ۶۰۱ واحد است که زمینه اشتغال نزدیک به ۱۶۸ هزار نفر را فراهم آورده‌اند.

در نشست مشترك معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی سراسر كشور، برخي از حاضران به بيان نكته نظرات، پیشنهادات و تجربیات موفق خود در راستای تسهیل در انجام امور این‌ گونه شهرک‌ها و بررسی راهکارها و شیوه‌های نظارت بر فرآیند ایجاد و نگهداری آن‌ها در استان خود پرداختند.

در اين نشست همچنين مقرر شد اولین نشست تخصصی مدیران شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی كشور به‌زودي در یکی از شهرک‌های صنعتی غیردولتی برگزار شود.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 338 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 84 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 99 هزار و 143 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 529 واحد صنعتی و سه هزار و 245 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 987 هزار و 75 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/06/15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی