پیشرفته‌ ترین شهرک فناوری كشور با همکاری دانشگاه صنعتي شریف و وزارت صنعت

پیشرفته‌ ترین شهرک فناوری كشور با همکاری دانشگاه صنعتي شریف و وزارت صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازديد از ناحیه نوآوری شریف در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان كرد:

پیشرفته‌ ترین شهرک فناوری كشور با همکاری دانشگاه صنعتي شریف و وزارت صنعت، معدن و تجارت ايجاد می‌شود/ زمینه استقرار هرچه بيشتر شرکت‌های دانش بنیان در شهرك‌هاي صنعتي فراهم مي‌شود

علی رسولیان روز شنبه در حاشيه بازديد از ناحیه نوآوری شریف در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اين‌كه دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه‌ پیشران کشور در توسعه فناوری است، اظهار داشت: دلیل بازدید از ناحیه نوآوری شریف این است که بتوانیم به زنجیره‌ ایده تا تولید محصول کمک کنیم و به‌خصوص تلاش می‌کنیم تا در زمینه ایجاد فضای مناسب برای واحدهای توليدي دانش بنیان، فناور و واحدهایی که سطح فناوری بالایی دارند، اقداماتی انجام دهیم.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از همکاری دانشگاه صنعتی شریف و این وزارتخانه برای ساخت پیشرفته‌ ترین شهرک فناوری کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز شنبه در حاشيه بازديد از ناحیه نوآوری شریف در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اين‌كه دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه‌ پیشران کشور در توسعه فناوری است، اظهار داشت: دلیل بازدید از ناحیه نوآوری شریف این است که بتوانیم به زنجیره‌ ایده تا تولید محصول کمک کنیم و به‌خصوص تلاش می‌کنیم تا در زمینه ایجاد فضای مناسب برای واحدهای توليدي دانش بنیان، فناور و واحدهایی که سطح فناوری بالایی دارند، اقداماتی انجام دهیم.

وي افزود: به دنبال آن هستیم تا پیشرفته‌ ترین شهرک فناوری کشور را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف ایجاد کنیم. فضای ساخت این شهرک تعیین شده و امسال وارد مرحله عملیاتی و ساخت آن می‎شویم.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: قصد داریم برای واحدهای دانش بنياني که به محصول رسیدند و در مرحله‌ تجاری سازی هستند هم فضاهايي را اختصاص داده و شهرک‌های دانش بنیانی در اطراف تهران و شهرهای بزرگ ایجاد کنیم.

رسوليان ادامه داد: سال گذشته نهضت کارگاه سازی را با هدف ایجاد کارگاه‌های کوچک و متوسط برای شرکت‌های دانش بنیان آغاز کردیم. امروز در بازدیدی که از ناحیه نوآوری شریف داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید به این موضوع سرعت بدهیم و فضاهايي را با قیمت‌های پایین احداث و در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهیم تا فرآیند تولید را انجام دهند.

وي اظهار امیدواری کرد که با همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت صنعت، معدن و تجارت زمینه استقرار هرچه بيشتر شرکت‌های دانش بنیان در شهرك‌هاي صنعتي كشور فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

کانون تبلیغاتی گلدیس تبریز، مجری بانک اطلاعاتی و نقشه گرافیکی شهرک های صنعتی